Tinkas ,,St. Leo"

Dažai tinkas “St. Leo” – 2019 m. Danijoje sukurtas naujas sienų dekoravimo būdas, kuris dėl savo estetinių ir praktiškų savybių greitai sulaukė dėmesio visame pasaulyje. 

Tai ne dar viena buitinė prekė, skirta sienoms padengti. Tai išgryninta estetika, kuri interjere sukuria ypatingą atmosferą, subtiliausią spalvų, šešėlių ir šviesos žaismą bei savo natūralumu veikia žmogaus savijautą. 


Tad kas yra dažai tinkas “St. Leo”?

 

Dažai tinkas “St. Leo” – tai tinkas ir dažai viename gaminyje, kai dažai suteikia spalvą, o tinkas – įvairesnes dekoravimo galimybes. 

Tačiau neapsigaukite. “St. Leo” išskirtinumas slypi paprastume. Su šiuo gaminiu lengva dirbti, o padengtas paviršius sukuria jausmą, kokį mes paprastai patiriame ilgai būdami raminančios gamtos apsuptyje.

“St. Leo” – tai kruopščiai parinkta 16 spalvų paletė iš neutralių ir sodrių atspalvių. Juos įkvėpė laikui nepavaldūs pastatų fasadai iš viso pasaulio. Erdvė, dekoruota su “St. Leo” dažais tinku, primena natūralų molį, akmenį ar uolą. Kai sienų paviršių derinamas su kitomis moderniomis spalvomis, sukuriamas išskirtinis dizainas ir tyli prabanga. Pastačius baldus ir kitas interjero detales, gimsta erdvė, kuri šiuolaikiškam žmogui leidžia jaustis laisvai ir neįpareigojamai.

Taip jaustis padeda nepaprastas spalvos matiškumas, kuris siekia sunkiai išgaunamą 1 % matiškumą. Šis skaičius parodo, kad šviesa, kuri liečia su “St. Leo” dažais tinku išdažytą paviršių, visiškai susigeria. Taip išryškėja spalva ir jos gylis. Tai sukuria nuotaiką, šešėlius, perspektyvą. Erdvė atrodo minkšta, rami ir jauki. Tokiu būdu šie dažai tinkas panaikina ribas tarp visų nenorimų detalių ir kampų, todėl palėpėse ar mažose patalpose jis ypač tinka. 

 

      


Praktiškumas – vienas iš aukščiausios kokybės požymių


Dažai tinkas “St. Leo” – tai praktiška sienų danga, kuri tinka tiek mažoms patalpoms, tiek dideliems komerciniams pastatams dekoruoti. Kadangi su “St. Leo” siena glaistoma, jos atsparumas įbrėžimams yra toks pat kaip glaisto, o papildomos apsaugos suteikia vėliau užtepami du apsauginiai sluoksniai. Jie taip pat apsaugo nuo maisto ar gėrimo paliktų dėmių, tad šią sienų dekoravimo priemonę galima naudoti virtuvėje. Jei vis dėlto užtiško dėmių, jas nuvalysite drėgna šluoste, mikropluoštu ar nano šluostėmis. Na, o jei apsauginį sluoksnį pažeisite, jį galima užtepti iš naujo. 

Su šiais dažais tinku negalima dekoruoti patalpų, kur ventiliacija bloga, jei jaučiasi drėgmė ar siena yra nuolat šlapia. 

Jei siena nudažyta šviesiais tonais, spalvos visai neblunka, nes jose yra tik natūralios medžiagos. Jei spalvos tamsios, jų blukimas trunka ilgai ir yra minimalus, turint galvoje itin mažą saulėtų dienų skaičių Lietuvoje. 


Dažai tinkas “St. Leo” – ekologiškas tvarumo sertifikatą turintis gaminys


Dažai tinkas “St. Leo” pagamintas tik iš natūralių medžiagų. Tai rupiai susmulkintas dolomitas (jis išgaunamas Švedijoje), natūralūs pigmentai ir perdirbti pelenai. Jis turi labai žemą LOJ (lakusis organinis junginys) įvertinimą, o tai reiškia, kad jame nėra organinių cheminių medžiagų, kurios įprastoje temperatūroje turi didelį garų slėgį ir sukelia alergijas, vėžį, kenkia aplinkai.

Tai tvarus, visiškai ekologiškas gaminys be toksiškų medžiagų, todėl jam suteiktas “The Nordic swan” sertifikatas – aukščiausias tvarumą žymintis sertifikatas pasaulyje. 

 

                 


Dažai tinkas ir dekoratyvus tinkas – kuo jie skiriasi?


Dekoratyvinis tinkas nuo dažų tinko skiriasi tiek sudėtimi, tiek estetine išvaizda. Dažniausiai dekoratyvinis tinkas veikia kaip apsaugos priemonė nuo purvo, teršalų, oro sąlygų. Jo rišamoji medžiaga yra cementas, o nudažymui skirtų spalvų pasirinkimas itin siauras, spalvos nėra natūralios. 

Dekoratyvinis tinkas labai kietas ir blizgus, sukurtas taip, kad jo praktinės savybės nustelbia estetines.

Taisyklė paprasta – kuo praktiškesnis paviršius, tuo sudėtingiau natūraliu būdu perteikti spalvas, o estetinis medžiagos lygis labai sumažėja. Koks bus dekoratyvinis tinkas ir jo sudėtis, lemia ir gamintojo tikslai, turimos galimybės.

Dažai tinkas “St. Leo” yra pagamintas tik iš natūralių medžiagų. Jo spalvyną kruopščiai sudarė danų dizaineriai. Spalvos vientisos ir natūralios. Dėl skirtingų dekoravimo galimybių galima išgauti nelygų paviršių, tad spalva, žaisdama su šviesa, sukuria šešėlius. Tokioje erdvėje gimsta daugiau paslapties, o sienos, besikeičiant dienai, atrodo gyvos. Mums įprastas dekoratyvinis tinkas niekada nesukurs tokio spalvos poveikio aplinkai.

Dažų tinko kūrėjai surado aukso vidurį, kai jų produktas yra pakankamai praktiškas, o jo estetika – paties subtiliausio lygmens. Išties “St. Leo” tinkas yra toks gyvas, kad jam galima naudoti NCS spalvų paletę. Taip išgautos spalvos bus minkštos dėl tinko savybių. Na, o jei baldams nudažyti pasirinkote NCS kodą, tą pačią NCS spalvą galima pasirinkti ir sienoms. Tokiu būdu interjeras taps vientisas ir harmoningas. 

 

                


Dažai tinkas “St. Leo”: kaip su juo dirbti?

 

Atidarę “St. Leo” gaminio pakuotę, pamatysite tirštą masę. Ji pagaminta iš rupiai sumalto dolomito (jis kasamas Švedijoje), natūralių pigmentų ir perdirbtų pelenų. Šia mase galima dengti sieną lygiai tokiu pat principu kaip dažymas: 

  1. Pirmą sluoksnį dažykite su ilgo plauko voleliu.
  2. Gautą grubią faktūrą išlyginkite glaistydami.
  3. Jei siena yra didesnė nei 7 kv. m., vienu metu turi dirbti 2 meistrai: vienas dažo, o kitas glaisto, nes tinkas pradeda kietėti po 10 min.
  4. Tuomet laukite 12 val., kol išdžius pirmasis sluoksnis.
  5. Tepant antrą kartą, reikia pasirinkti, kokio paviršiaus norite: lygaus ar su teptuko šerelių efektu.
  6. Jei norite lygaus paviršiaus, turite atlikti žingsnius 1) ir 2). Išdžiūvus paviršiui, jį galima pašlifuoti – tuomet jis taps dar lygesnis.
  7. Jei norite išgauti nelygų teptuko šerelių efektą, tuomet antram sluoksniui tirštą dažų tinko masę turite praskiesti su 20 % vandens, kad masė taptų lankstesnė.
  8. Nudažius antrą kartą, turite laukti 12  val., kol išdžius antrasis sluoksnis.
  9. Tuomet laikas tepti apsauginį sluoksnį. Jis taip pat tepamas du kartus. Vienas sluoksnis džiūna 12 val. 

 

Jei norite sužinoti daugiau informacijos, kokio kiekio medžiagos jums reikia, kaip pasirinkti spalvą, kaip derinti skirtingas spalvas, kreipkitės į mus. Jus nemokamai konsultuos “Namai ir objektai” spalvų ekspertas Mindaugas Komskis

Jei norite pamatysi, kaip "St. Leo" dažai tinkas atrodo interjere, spauskite ant "Dažų tinko interjero galerija".

Skaityti...

Neradote, ko ieškote?

Užpildykite trumpą užklausos formą, kurioje pateikite savo pageidavimus ar klausimus bei mes susisieksime su Jumis. Gaukite visą informaciją apie siūlomus produktus, paslaugas ir įrankius. Norėdami užpildyti formą spauskite čia.